3 kwietnia w naszej szkole wylądowali kosmici... W ślad za nimi przybyło dwóch agentów w czerni, którzy z pomocą uczniów z klas 4-6 próbowali schwytać nietypowych przybyszów. Bez obaw! Wszyscy uczniowie  byli bezpieczni, gdyż był to jedynie scenariusz przedstawienia w języku angielskim pt. "The alien grammar show" w wykonaniu praskiej grupy teatralnej The Bear Educational Theatre. Podczas spektaklu młodzi widzowie mieli okazję aktywnie współpracować z aktorami, pomagając im w schwytaniu kosmitów, przy okazji sprawdzając i wykorzystując swoje umiejętności językowe.
    Tego samego dnia dzieci z klas 1-3 (oraz grupa przedszkolaków) wzięły udział w spektaklu "Jackie and the Giant". Była to opowieść o małej dziewczynce uciekającej przed złym olbrzymem, który chciał ją zjeść. Z pomocą dzieci Jackie udało się przechytrzyć olbrzyma. Pomagając bohaterce, mali widzowie mogli wykorzystać język angielski w spontaniczny, naturalny sposób, poznać nowe słówka i piosenki.
    Przedstawienia spotkały się z ciepłym i żywiołowym odbiorem zarówno młodszych jak starszych widzów. Dzieci doskonale się bawiły i chętnie pomagały bohaterom w uporaniu się z prześladującymi ich kosmitami i olbrzymami!

Październik 2019