W bieżącym tygodniu naszą uwagę koncentrujemy na INTERNECIE.
05.02.2019 r. w DNIU BEZPIECZNEGO INTERNETU zaczynamy „DZIAŁAĆ RAZEM”:

•    klasy młodsze zapraszamy do zabaw uczących czym jest Internet
•    klasom starszym proponujemy WYZWANIE inspirowane akcją
Kilka miesięcy po ogólnopolskiej akcji zapraszamy uczniów do odłączenia się od sieci na 48 h i „przyjrzenia się sobie”:
„Podejdź do tego z ciekawością i spróbuj odkryć:
•    Kiedy czujesz potrzebę sięgnięcia po telefon, sprawdzenia powiadomień?
Dlaczego chcesz to zrobić? Próbujesz odgonić nudę, zrelaksować się, odpocząć, uspokoić? A może potrzebujesz kontaktu ze znajomymi? Jak inaczej możesz zaspokoić te potrzeby?
•    Jakie uczucia wywołuje w tobie przymusowe odcięcie się od sieci?
•    Po zakończeniu #offlinechallenge podsumujcie to, czego się o sobie dowiedzieliście. Czy poczuliście, że macie więcej czasu? Spróbowaliście czegoś nowego, zrobiliście coś fajnego? A może 48h bez Internetu okazało się prawdziwą katorgą i nie daliście rady ciekawie spędzać czasu offline? Czy udało się wam wytrwać całe 48h? Jeśli zaliczyliście wpadkę, zastanówcie się, dlaczego. Przecież 48 h to wcale nie tak długo.”

Klasa, w których największa liczba uczniów podejmie wyzwanie i potwierdzi jego realizację wygrywa:
za 48 godzin bez Internetu- 48 godzin bez pytania
Prosimy rodziców o pomoc: oprócz zachęty do wzięcia udziału w akcji prosimy o kontrolę jej realizacji.  W dniu 05.02.2019 r dzieci, które PODJĘŁY WYZWANIE- tablet  i laptopa oddają rodzicom. W smartfonie wyłączają transmisję danych i WIFI. Ograniczają do minimum rozmowy telefoniczne oraz SMS-y (zachęcamy także do przekazania „komórek”wieczorem rodzicom).
Tym KTÓRZY WYTRWAJĄ W POSTANOWIENIACH do 07.02.2019 rodzice potwierdzają podpisem OTRZYMANE W SZKOLE CERTYFIKATY.

Kwiecień 2019