Klasa II a w twórczym szale :) Puściliśmy wodze fantazji, by stworzyć średniowieczne grody. Nie brakowało nam  fos i mostów zwodzonych. Baszty, palisady i mury obronne nie do pokonania ;)

Klasa II a wzięła udział w akcji czytelniczej "Gang słodziaków". Zaczęliśmy od samodzielnego czytania w domu. Codziennie uczniowie czytali co najmniej 10 minut, zdobywając naklejki motywacyjne ;). W środę 17.10 wraz z innymi uczniami naszej szkoły, w bibliotece szkolnej uczestniczyliśmy w Dniu Głośnego Czytania. Słuchaliśmy przygód Słodziaków.  Chętni uczniowie narysowali komiksy konkursowe opisujące dalsze przygody bohaterów.

We wtorek 23. 10 uczniowie wyjechali na spektakl do Tarnogórskiego Centrum Kultury. Teatr Współczesny z Krakowa wystawiał sztukę "Afryka Kazika". Wszystkim przedstawienie bardzo się podobało. Dobra gra aktorska, piękne dekoracje i porywające piosenki sprawiły, ze miło spędziliśmy czas. W drodze powrotnej również "się działo" :)

Nasza wspólna prace podczas zajęć plastycznych. Sympatycznie było i choć ilość sprzątania przerażała - spisaliśmy się na piątkę.

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia.  To najlepszy start ! Uczniowie naszej klasy włączyli się do ogólnopolskiej akcji ,"Śniadanie daje moc". Razem przygotowaliśmy ten najważniejszy posiłek. Było smacznie, zdrowo, kolorowo :)

Z końcem października udaliśmy się na spacer do pomnika Powstańców Śląskich. Uczniowie naszej szkoły chcieli oddać cześć poległym w czasie powstania i wojny.

Spacer po okolicy

Wycieczka do Mobilnego Muzeum Tour de Pologne w Tarnowskich Górach. Pogoda dopisała. Mogliśmy się poczuć, jak prawdziwi kolarze.

Kwiecień 2019